Kaučuková, korková, profesionální, tenká… jak se v  tom vyznat? Pojďme se společně podívat, na co se zaměřit při výběru podložky. Na konci článku budete mít lepší představu o tom, která je pro vás ta pravá. Pro větší usnadnění jsme podložkového pomocníka rozdělili dle sekcí na našem webu.

 

Profesionální jógamatky

Profesionální podložky využijete na různé aktivity – od jógy, přes pilates až po fitness cvičení. Nezklame vás u žádného pohybu. Jsou vyrobeny z kaučuku. Díky tomuto materiálu jsou podložky 100% přírodní. Kaučuk pochází z  tropického stromu, získává se naříznutím kůry a následně další úpravou. Podložka je pokrytá tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna, které disponuje certifikací Global Recycled Standard.

 

 

Mikrovlákno poskytuje nejen příjemný povrch na dotek, ale také umožňuje krásně syté barvy. Vlastnosti kaučukové podložky s  mikrovláknem ocení především ti z vás, kterým se při cvičení potí dlaně a chodidla. Při styku s  vlhkostí začne být podložka protiskluzová. Nemusíte se tak bát o svou stabilitu ani při náročných pozicích.

Kvalita materiálu zaručuje při správném zacházení dlouhou životnost. Podložka se nekroutí, ani nedrolí. Další výhodou tohoto druhu podložek je jednoduchá údržba. Postačí vám pouze voda. Pro docílení příjemné vůně můžete přidat pár kapek esenciálního oleje. Výběr profesionálních podložek naleznete zde.

 

Korkové podložky

Korkovou podložku můžete zvolit jak na domácí cvičení, tak do studia. Vrchní vrstva je vyrobena ze 100% přírodního korkového materiálu a při jeho vůni doslova ucítíte přírodu pod nohama. Pro získání kůry dubu korkového nebylo navíc nutné pokácet jediný strom. Více informací o udržitelnosti korkové podložky si můžete přečíst zde.

 

 

Možná v  některých z vás korek evokuje „tvrdší“ materiál, ale nemusíte se bát – podložka je měkká a poddajná. Spodní vrstva díky kaučuku poskytuje přilnavost a podložka se tak ani nehne. Neklouže však ani vrstva vrchní. Korek je protiskluzový, když je ve styku s vlhkostí. Tento typ podložky je vhodná pro lidi, kterým se při cvičení potí dlaně a chodidla.

Dlouhou životnost můžete podpořit správným ošetřením – ideálně vodou nebo esenciální emulzí na bázi vody. Podložku lze lehce srolovat. Výběr korkových podložek naleznete zde.

 

Absolutně protiskluzové podložky

Absolutně protiskluzové podložky jsou ideální pro ty, kterým se při cvičení či jógové praxi nepotí ruce a chodidla buď vůbec anebo jen trochu. Jsou vyrobeny z přírodního kaučuku a pokryté tenkou vrstvou eko-polyuretanu. Právě svrchní vrstva dodává podložce perfektní přilnavost za všech podmínek. Povrch je gumový (napůl lesklý, napůl matný) a je vhodný jak na jógu, tak na jiné fitness aktivity. Velmi se hodí pro lidi, kteří při cvičení různě skáčou, jelikož drží a nepodkluzuje. Více informací si můžete přečíst přímo v popisku produktu zde

 

Tenké cestovní jógamatky

Tenké podložky ocení především lidé, kteří podložku často někam přenáší nebo cestují. Jejich tloušťka poskytuje komfortní srolování nebo složení do batohu, tašky nebo kufru. Jednoduše ji tak můžete složit jako ručník. Pozor však, podložka je opravdu velmi tenká, takže nebude velkou oporou pro kolena. 

Jemná vrstva recyklovaného mikrovlákna, stejně jako u profesionální varianty, navodí příjemný pocit na dotyk. Mimoto protiskluzové schopnosti zajistí bezpečnost a stabilitu při náročnějších pozicích. Barvy podložky jsou skutečně tak syté jako na obrázku. Nemůžeme proto zaručit, že vám podložku kolegové na lekcích nebudou okukovat. Varianty tenkých podložek naleznete u jednotlivých designů.

Věříme, že vám tento pomocník pomůže s výběrem. Konkrétní váhu, rozměr či tloušťku naleznete u jednotlivých designů na webu. A kdybyste si přece jen nevěděli rady – neváhejte se na nás obrátit v kontaktním formuláři zde.

březen 23, 2022 — KORKIE, s. r. o.