Denní cvičení, protahování, rozmotávání na nečistý povrch. Podložka občas dostává pořádně zabrat. Všechny Korkie podložky můžete umýt a očistit ve sprše bez nutnosti použití dalšího přípravku. Někdy to ale prostě nevyjde a podložka zůstane špinavá. Jenže kdo by chtěl cvičit ve špinavém prostředí? Ve spolupráci s Přírodnem jsme připravili návod, jak si vyrobit čistič jógamatky. Jednoduše, ekologicky a v pohodlí domova. 💛

Potřebné produkty

Pro obsah čističe vám postačí jakákoliv lahvička s rozprašovačem, do které budete všechny ingredience postupně přidávat. Kouskem staré vyprané látky nebo ekologickou žínkou a sprejem vyčištěte podložku. Sprej postupně nastříkejte na celou podložku a pečlivě každou část otřete.

Před samotnou výrobou potřebujete:

Citrusový čistící sprej
V případě, že máte rádi citrusové vůně, tak vyzkoušejte variantu spreje v kombinaci s tea tree olejem a grepem. Tento svěží sprej bude vám bude nápomocný při čistění a při tom si i příjemně osvěžíte mysl.

RECEPT:
300ml destilované vody
3 kapky esenciálního oleje tea tree
20 kapek esenciálního oleje grep

Energetizující čistící sprej
Kombinace máty a tea tree vůně vás povzbudí k praxi. Tyto dvě výrazné vůně společně ovoní celou místnost, stejně tak jako podložku.

RECEPT:
300ml destilované vody
10 kapek esenciálního oleje máta
10 kapek esenciálního oleje tea tree

Zklidňující čistící sprej
Levandule má uklidňující účinek, kromě toho je antibakteriální, takže je ideální pro čistění podložky. Pokud máte rádi jednoduchost a neradi mícháte více vůní dohromady, tak doporučujeme tuto kombinaci. Poměr vody a esenciálního oleje můžete měnit podle vlastních preferencí.

RECEPT:
300ml destilované vody
15 kapek esenciálního oleje levandule

Pokud doma nemáte lahvičku, která by se vám při přípravě hodila, máme pro vás tip. Můžete využít spreje od kosmetiky, kterou jste již vypotřebovali. My jsme například použili lahvičku od růžové vody.

 

Tipy na závěr

Zvolili byste jiné vůně? Žádný problém! Pro sprej můžete využít jakoukoliv oblíbenou esenci. Je však třeba vždy v rámci kombinace zařadit esenciální oleje tea tree nebo levandule, tyto oleje mají antibakteriální účinek. Míchat můžete jakékoliv vůně – kreativitě se meze nekladou. Namíchejte si vůni hlavně tak, aby vám byla příjemná. Místo destilované vody můžete použít květové vody, například levandulovou nebo růžovou. V tomto případě je však třeba počítat s málo výraznou vůní a upravit proto poměr esenciálních olejů. Dejte si však pozor na esenciální oleje, které barví, výsledný sprej by měl být čirý.

Pokud si nebudete vědět s něčím rady, tak nás neváhejte kontaktovat. Budeme rádi za zpětnou vazbu v komentářích nebo na instagramu, můžete využít hashtag #tvorimskorkie. Těšíme se na vaše výtvory!

březen 23, 2022 — KORKIE, s. r. o.