Často kladené otázky - Korkie

Často kladené otázky

Mohu podložku používat i na fitness cvičení?

Ano. Podložky jsou vhodné jak na jógu, tak na jiné fitness cvičení, jako je posilování, aerobic nebo pilates. 

Jsou podložky protiskluzové?

Ano. Korkové a kaučukové podložky mají na sobě protiskluzový povrch, u kterého platí – čím více je vlhký, tím méně klouže. Tzn. čím více se vám potí ruce a nohy, tím méně bude klouzat. Pro lidi, kterým se dlaně a chodidla nepotí je vhodnější Absolutně protiskluzová podložka.

 

Je možné korkovou podložku srolovat?

Ano. Korková podložka je vyrobená z vrstev přírodní gumy (kaučuk) a korku. Podložka jde lehce srolovat a vzít s sebou na cesty. 

 

Mám si vybrat korkovou nebo kaučukovou nebo absolutně protiskluzovou podložku?

Pokud byste se rádi rychle rozhodli mezi kaučukovou, korkovou a absolutně protiskluzovou variantou, tak vám dáme rychlý tip. Kaučuková podložka s mikrovláknem a korková podložka jsou vhodné pro lidi, kterým se potí ruce a chodidla. Absolutně protiskluzová podložka je vhodná pro všechny (tento typ zvolte, pokud se vám ruce nepotí). Korkovou podložku ocení člověk, který chce 100% přírodní podložku, kaučukovou podložku ocení člověk, který chce velmi příjemný povrch. Všechny podložky jsou vhodné jak na jógu, tak na ostatní fitness aktivity. Nicméně pokud se věnujete více fitness než józe, tak oceníte absolutně protiskluzovou podložku, jelikož nepodkluzuje, když se na podložce různě skáče.

Mám si vybrat profesionální nebo tenkou podložku?

Záleží na tom, na co bude podložku používat. Profi podložka je univerzální podložka, se kterou neuděláte chybu. Můžete na ní cvičit doma nebo si ji vzít s sebou na veřejnou lekci. Pokud si však chcete podložku rychle sbalit na cesty, do kabelky, do batohu… tak zvolte cestovní. Dá se složit jako ručník a je lehčí. Profi podložka má 2,2 kg a cestovní 1,5 kg. Upozorňujeme však, že tenká podložka nebude tak velkou oporou pro kolena jako profesionální. 

Jak mám podložku čistit?

Podložku čistěte čistou vodou nebo vodou s esenciálními oleji a hadříkem. Můžete použít i čistící sprej. Kaučukové podložky se semišovým povrchem se dají obecně prát v pračce (jak si můžete přečíst i u ostatních výrobců), ale my osobně to nedoporučujeme. Z vlastní zkušenosti můžeme říct, že vysoké otáčky podložce neprospívají. Podložka praní zvládne, ale pokud chcete, aby vám vydržela dlouho, tak ji opláchněte sprchou ve vaně nebo otřete hadříkem a nechte usušit. Když už chcete podložku prát v pračce, tak na jemný cyklus, bez prášku na praní/aviváže a nepoužívejte sušičku. Po vyprání podložky ihned vytáhněte, aby se na ní nevytvořily přehyby.

Mohu oblečení používat i na normální fitness cvičení?

Ano, oblečení můžete používat na jákékoliv fitness cvičení. 

Jak dlouho trvá doba dodání?

Záleží na tom, jaký druh dopravy si zvolíte. Přepravní společnost GLS je rychlejší, zboží většinou dorazí následující den od poslání. Někdy doprava však trvá až tři dny, záleží na tom, kolik mají ve v dopravní společnosti práce. Zásilkovna je pomalejší, doba dodání se může protáhnout až na 4 dny po odeslání. 

Nejde mi platit online kartou, co mám dělat?

Můžete nám napsat na info@korkie.cz a my se pokusíme zjistit příčinu nebo zvolte platbu na dobírku nebo bankovním převodem.

Košík

Cart is empty

0