UDRŽITELNOST
&
TRANSPARENTNOST

V souladu s přírodou.

JAKÉ MATERIÁLY POUŽÍVÁME?

K výrobě využíváme přírodní a recyklované materiály, které jsou získany šetrným způsobem.

korek

Korek je kůra stromu, která se každých 9 let ručně odloupává z dubu korkového. Je to přirozený proces a strom se tím nijak nepoškodí. Některé z těchto stromů jsou s námi na planetě až 200 let. Tento materiál používáme jako vrchní vrstvu na našich korkových podložkách.

KAUČUK

Přírodní kaučuk se získává z tropického stromu kaučukovníku brazilského. Ze stromu vytéká mléčná tekutina, která se následnými úpravami srazí a suší. Nakonec vznikne elastická přírodní guma, kterou nazýváme kaučuk. Ten používáme jako spodní vrstvu všech našich podložek.

Recyklované mikrovlákno

Mikrovlákno z recyklovaných plastů je posbírané na plážích v Asii, kde je momentálně nejviditelnější problém se znečištěním plasty. Recyklované mikrovláno používáme při výrobě vrchní vrstvy kaučukových podložek.

econyl

Econyl se vyrábí z recyklovaných rybářských sítí, plastových láhví, zbylých látek z oblečení a koberců. Následně se rozmělní na malé části a vyrobí se látka, kterou využíváme na šití našeho obleční.

NAŠE HODNOTY

ETICKÁ VÝROBA
UDRŽITELNÉ MATERIÁLY
TVOŘENÍ KOMUNITY
NAŠE DESIGNY
NAŠE DESIGNY
Motivy na podložky nám kreslí umělci z celého světa. Na začátku je vždy téma - les, moře, květiny. Na konci po mnoha úpravách vznikne design.
NAŠE DESIGNY
Barevné designy na kaučukových podložkách jsou natištěny ekologickými barvami na vodní bázi.
— Author's name
NAŠE DESIGNY
Bilé designy na korkových podložkách jsou ručně vybarvované. Černé designové prvky na korkových podložkách jsou kreslené laserem.

VÝROBA NA ZÁKLADĚ NAŠICH HODNOT

Při volbě výrobce rozhodujeme na základně našich hodnot. Všichni naši výrobci vyrábí kvalitní produkty za férových podmínek. 

Při výběru jso pro nás důležité:

✓ férové pracovní podmínky

✓ udržitelné materiály

✓ certifikace


*Pokud je to možné, tak se snažíme, aby se při výrobě využívaly lokální materiály. Jedná se o materiály, které se nachází v okolí místa výroby. Například kaučuk roste v asii, kde vyrábíme i podložky na jógu. 

NAŠI VÝROBCI


S našimi výrobci máme navázané hezké vztahy. Jeden z nich je maminka na mateřské v Litvě. Má malou rodinnou firmu, které šije mimo jiné meditační polštáře ve skandinávském stylu. Podložky na jógu vyrábíme v Číně. Vyrábí nám je lokální firma, u které jsme si ověřili certifikace ohlědně etické a ekologické výroby. Dispinuje certifikacemi FCS - udržitelné obhodpodařování lesů a GRS - zodpovědné a šetrné sociální, environmentální a chemické postupy při výrobě produktů. Oblečení na jógu vyrábíme v malé etické firmě na Bali, které kromě toho že se chová nadstandartně k zaměstnancům, tak využívá k výrobě ekologické materiály a celá firma funguje z energie ze solárních panelů.