Jak si správně vybrat podložku?

Jaký materiál a tloušťka podložky je pro vás ta pravá? Tyto otázky vám pomůžeme zodpovědět v následujících odstavcích. Na konci článku si také můžete udělat rychlý kvíz, na základě kterého vám doporučíme tu nejlepší podložku právě pro vás.

podložky podle materiálu

kaučuková

Kaučuková podložka je vhodná pro všechny, kteří hledají originální a krásně barevnou podložku, která bude pevně držet na zemi, ale také nebude klouzat pod rukama*. Podložka má na dotek velmi příjemný povrch a díky použitým materiálům i dlouhou životnost. Výhodou tohoto druhu podložek je jednoduchá údržba. Je možné ji čistit sprejem, pod sprchou, ale také případně prát v pračce.

*Povrch z recyklovaného mikrovklákna se stává automaticky protiskluzovým při styku s vlhkostí. Proto je především vhodný pro osoby, kterým se při cvičení potí dlaně a chodila.

korková

Korková podložka je vhodná pro všechny, kteří hledají kvalitní, 100% přírodní a protiskluzovou* podložku na cvičení. Povrch podložky je tvořen korkem, díky jehož vůni ucítíte doslova přírodu podnohama. Korek je přírodní hypoalergenní materiál. Má také antibakteriální schopnosti, díky kterým podložka nebude zapáchat. Podložka je měkká a poddajná, nekroutí se, ani nedrolí. Lze ji lehce srolovat a vzít s sebou na cestu.

*Stejně jako u kaučukových podložek platí, že podložka se stává protiskluzovou při styku s vlhkostí a je tím pádem vhodná pro lidi, kterým se potí dlaně a chodidla.

absolutně protiskluzová

Absolutně protiskluzovou podložku ocení lidé, kteří hledají protiskluzovou podložku ale nepotí se jim ruce a chodila. Povrch z veganské kůže zajistí, že nebudete klouzat v psovi hlavou dolů ani při výpadech. Jedná se také o podložku, která je nejvhodnější na fitness a cvičení v teniskách.

*Podložka je protiskluzová i pro lidi, kterým se potí ruce a chodila.

podložky podle tloušťky (varianty)

cestovní

Pokud často cestujete a svou jógamatku byste chtěli vzít s sebou, je tato podložka pro vás ta pravá. Cestovní podložky jsou nejlehčí a nejtenčí varianty našich podložek. Kromě klasického rolování je můžete také složit jako ručník a vložit do kufru nebo batohu.

profesionální

Profesionální podložka je univerzální volbou pro každého. Je vhodná jak pro na domácí cvičení, tak i do studia. Pokud nevíte, kterou variantu zvolit, zvolte podložku profesionální, neuděláte chybu.

extra pohodlná

Extra pohodlná podložka vám poskytne ten nejlepší komfort při domácím cvičení. Je to nejširší, nejtlustší, ale také nejtěžší varianta našich podložek. Je ideální pro ty z vás, kteří hledají měkčí podložku, ať už proto, že vás bolí klouby nebo cvičíte pomalejší jógu či meditujete.

Kde najdete jednotlivé varianty podložek?

Z jednotlivých variant si můžete vybírat přímo u konkrétních vzorů podložek. Pokud je daná varianta u produktu přeškrtnuta znamená to, že v tuto chvíli není skladem, ale její naskladnění plánujeme. Pokud však varianta úplně chybí, naskladnění podložky momentálně neplánujeme.