Kaučuková, korková, profesionální, cestovní, extra pohodlná… jak se v  tom vyznat? Pojďme se společně podívat, na co se zaměřit při výběru podložky. Na konci článku budete mít lepší představu o tom, která je pro vás ta pravá. Podložky jsme rozdělili dle kategorie na e-shopu. 

 

Kaučukové podložky

Materiál: Recyklované mikrovlákno + kaučuk

Spodní vrstva podložky je vyrobena z 100% přírodního kaučuku. Povrch podložky pokrývá tenká vrstva recyklovaného mikrovlákna. Vlastnosti kaučukové podložky ocení především ti s vás, kterým se potí dlaně a chodidla. Při styku s  vlhkostí začne být podložka protiskluzová. Kvalita materiálu zaručuje při správném zacházení dlouhou životnost. Podložka se nekroutí, ani nedrolí. Další výhodou tohoto druhu podložek je jednoduchá údržba. Podložku je možné čistit sprejem, pod sprchou, případně prát v pračce.

Na obrázku lze vidět, jak se získává kaučuk z kaučukovníku brazilského: 


Kaučuková podložka zblízka ve 3 variantách:


Varianty

1) Cestovní
Pokud rádi cestujete a svou jógamatku byste chtěli vzít s sebou, je tato podložka pro vás ta pravá! Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Můžete ji složit jako ručník a jednoduše vložit do batohu nebo do kufru. 

2) Profesionální
Profesionální podložka a vhodná na jógu a fitness cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Profesionální podložka je univerzální volba pro každého. Je vhodná jak na domácí cvičení, tak do studia.

3) Extra pohodlná

Extra pohodlná podložka vám poskytne ten nejlepší komfort při domácím cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Je tak ideální i pro osoby, které mají problémy s bolavými klouby.

Jednotlivé varianty si můžete vybrat u konkrétní podložky na stránce produktu. 

Kaučukové podložky si můžete prohlédnout zde

 
 

Korkové podložky

Materiál: Korek + kaučuk

Spodní vrstva podložky je vyrobena z 100% přírodního kaučuku. Povrch je pokrytý korkem a při jeho vůni doslova ucítíte přírodu pod nohama. Pro získání kůry dubu korkového není navíc nutné pokácet jediný strom. Možná v některých z vás korek evokuje „tvrdší“ materiál, ale nemusíte se bát – podložka je měkká a poddajná, nekroutí se, ani nedrolí. Podložku lze lehce srolovat a neklouže ani pod rukama ani po zemi. 

Na obrázku lze vidět, jak se získává korek (kůra) z dubu korkového: Korková podložka zblízka ve 3 variantách:  

Varianty

1) Cestovní
Cestovní podložka je vhodná do studia i na cestování. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou korku. Můžete ji složit jako ručník a vložit do batohu.

2) Profesionální
Spodní strana této jógamatky je vyrobená z přírodního kaučuku, díky němuž neklouže po podlaze. Vrchní vrstva je pokrytá korkem, který je rovněž protiskluzový a navíc velmi příjemný na dotek. Podložka je vhodná jak na domácí cvičení, tak s sebou do studia.

3) Extra pohodlné
Extra pohodlná podložka byla vytvořena pro co nejpohodlnější domácí cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou korku. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Ideální (nejen) pro osoby, které mají problémy s bolavými klouby.

Jednotlivé varianty si můžete vybrat u konkrétní podložky na stránce produktu.

Korkové podložky si můžete prohlédnout zde.  

 

 

Ručníky na jógu

Materiál: Recyklované mikrovlákno

Ručník na jógu je skvělý pomocník na cestách nebo do studia. Má stejnou velikost jako podložka. Ve studiu ho tak můžete přehodit přes erární podložku a bude sloužit jako hygienický protiskluzový přehoz. Oceníte ho také na cestách, jelikož je velmi lehký a skladný. Můžete si ho tak vzít na víkend na chatu nebo klidně na druhou stranu zeměkoule. Je možné cvičit jen na něm, bez měkkého podkladu. Samozřejmě není tak měkký jako podložka, ale je to určitě lepší než cvičit na zemi. Ručník vám při cvičení nebude klouzat ani po zemi ani pod rukama.

Shrnutí využití ručníku:

1) Do jógového studia jako hygienický přehoz přes erární podložku

2) Na cesty (do zahraničí nebo na víkend na chatu)

3) Vhodný také například jako "podložka" na tlustý koberec

Varianty

1) Se silikonovými body
Tato varianta ručníků má ze spodní části protiskluzové silikonové body, díky kterým podložky neklouže po podlaze. 

3) Bez silikonových bodů
Tato varianta ručníků nemá ze spodní části protiskluzové silikonové body. 

Ručníky si můžete prohlédnout zde


Máte další dotaz? Napište nám na podpora@korkie.cz
Rádi vám pomůžeme s výběrem.

 
březen 23, 2022 — KORKIE, s. r. o.