Kaučuková, korková, profesionální, cestovní, extra pohodlná… jak se v  tom vyznat? Pojďme se společně podívat, na co se zaměřit při výběru podložky. Na konci článku budete mít lepší představu o tom, která je pro vás ta pravá. Podložky jsme rozdělili dle kategorie na e-shopu. 

 

Kaučukové podložky

Materiál: Recyklované mikrovlákno + kaučuk

Spodní vrstva podložky je vyrobena z 100% přírodního kaučuku. Povrch podložky pokrývá tenká vrstva recyklovaného mikrovlákna. Vlastnosti kaučukové podložky ocení především ti s vás, kterým se potí dlaně a chodidla. Při styku s  vlhkostí začne být podložka protiskluzová. Kvalita materiálu zaručuje při správném zacházení dlouhou životnost. Podložka se nekroutí, ani nedrolí. Další výhodou tohoto druhu podložek je jednoduchá údržba. Podložku je možné čistit sprejem, pod sprchou, případně prát v pračce.

Na obrázku lze vidět, jak se získává kaučuk z kaučukovníku brazilského: 


Kaučuková podložka zblízka ve 3 variantách:


Varianty

1) Cestovní
Pokud rádi cestujete a svou jógamatku byste chtěli vzít s sebou, je tato podložka pro vás ta pravá! Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Můžete ji složit jako ručník a jednoduše vložit do batohu.

2) Profesionální
Profesionální podložka a vhodná na jógu a fitness cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Profesionální podložka je univerzální volba pro každého. Je vhodná jak na domácí cvičení, tak do studia.

3) Extra pohodlná

Extra pohodlná podložka vám poskytne ten nejlepší komfort při domácím cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou recyklovaného mikrovlákna. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Je tak ideální i pro osoby, které mají problémy s bolavými klouby.

 

 

Korkové podložky

Materiál: Korek + kaučuk

Spodní vrstva podložky je vyrobena z 100% přírodního kaučuku. Povrch je pokrytý korkem a při jeho vůni doslova ucítíte přírodu pod nohama. Pro získání kůry dubu korkového není navíc nutné pokácet jediný strom. Možná v některých z vás korek evokuje „tvrdší“ materiál, ale nemusíte se bát – podložka je měkká a poddajná, nekroutí se, ani nedrolí. Podložku lze lehce srolovat a neklouže ani pod rukama ani po zemi. 

Na obrázku lze vidět, jak se získává korek (kůra) z dubu korkového: Korková podložka zblízka ve 3 variantách:  

Varianty

1) Cestovní
Cestovní podložka je vhodná do studia i na cestování. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou korku. Můžete ji složit jako ručník a vložit do batohu.

2) Profesionální
Spodní strana této jógamatky je vyrobená z přírodního kaučuku, díky němuž neklouže po podlaze. Vrchní vrstva je pokrytá korkem, který je rovněž protiskluzový a navíc velmi příjemný na dotek. Podložka je vhodná jak na domácí cvičení, tak s sebou do studia.

3) Extra pohodlné
Extra pohodlná podložka byla vytvořena pro co nejpohodlnější domácí cvičení. Je vyrobená z přírodního kaučuku, který je pokrytý tenkou vrstvou korku. Díky této kombinaci je podložka protiskluzová, měkká a příjemná na dotek. Ideální (nejen) pro osoby, které mají problémy s bolavými klouby.


Máte další dotaz? Napište nám na podpora@korkie.cz
Rádi vám pomůžeme s výběrem.

 
březen 23, 2022 — KORKIE, s. r. o.