Stará podložka na cvičení už dosloužila. Pomalu už vybíráte novou, ale nevíte, co se starou? Nemusíte ji nutně vyhazovat. Inspirujte se v dnešním článku způsoby dalšího využití. 

Komu udělá radost?

Když vám podložka opravdu dál neposlouží, popřemýšlejte – nevyužije ji někdo ve vašem okolí? Přinášíme tipy, komu starou podložkou můžete udělat radost nebo jak jí dát ještě šanci:

1. Extra podpora pod kolena 

Stihli jste si už pořídit novou podložku, ale je dost tenká? Pokud při cvičení pociťujete bolest kolenou, vytvořte si ze staré jógamatky ochrannou vrstvou, na kterou položíte podložku novou. Získáte tak efektivní a skladnou pomůcku zdarma.

2. Pelíšek pro zvířata z útulků 

Máte v okolí útulek pro zvířata? Zavolejte, jestli nevyužijí jógamatku například pro pejsky. Nový pelíšek je potěší. 

3. Dar společnosti podporující sociálně znevýhodněné 

Pokud je vaše stará podložka pořád v dobrém stavu, darujte ji do některého ze sociálních sdružení nebo charit. Hodit se bude například maminkám samoživitelkám.

4. Dar jógovému nováčkovi 

Jako další způsob využití, pokud je podložka v dobrém stavu, se nabízí darování nováčkovi. Začíná někdo z přátel nebo rodiny aktivněji cvičit? Podložka od vás potěší a dodá extra motivaci do náročných začátků. 

5. Využití při kempování

Co takhle podložku využít na večerní posezení u táboráku? Sednete si na ní minimálně dva a navíc nenastydnete. Ale pozor – radši dál od ohně! 

6. Blokátor tepla do auta

Rozpálená palubní deska a volant, kterého se dá sotva dotknout. To nemá rád nikdo z nás. Využití podložky jako blokátor nechtěného tepla uvnitř auta? Paráda!

7. Podložka pod myš

Nevyužijete sice celou plochu jógamatky, ale pořád lepší než vyhodit úplně celou. Zkuste se poptat kamarádů nebo v rodině, třeba podložku pod myš taky ocení. 

8. Podpora umělcům

Výtvarní umělci občas pracují v zamotanějších pozicích než samotní jogíni. Pokud nemáte oblíbeného umělce, kterému byste podložku rádi nabídli, zkuste prohledat internet. Třeba vám na oplátku daruje stylový obraz.  

9. Využití v dětském pokoji

Vyčištěná starší podložka skvěle poslouží nejmenším. Přidejte pár hraček nebo dětských knih a máte super hrací koutek pro děti. 

10. Dětské pojistky 

Změřit rohy, ustřihnout požadovaný kousek, zalepit a je to! Už žádné strachy ze zranění v kuchyni. 

11. Polštářek pro pejsky do přepravky 

Poskytnout větší komfort při přepravování mazlíčkům? Za nás rozhodně ano!

12. Pikniky

Deka je občas nepohodlná, hlavně na nerovném terénu. Podložka zaručí pohodlnější místo na sednutí v parku, na louce… kdekoliv. 

13. Tabule pro projekty a plánování 

Jste vášniví organizátoři, milujete plánování všeho druhu a lístečky za sebou necháváte, kde se dá? Umytá a usušená podložka skvěle poslouží jako nástěnka na vzkazy – ať už pro vás samotné, spolubydlící nebo partnera/partnerku. 

14. Pod květináče 

Kdo z nás někdy nezažil mokrý parapet, zeď a všechno kolem. Jestli taky občas dopřáváte kytkám více vláhy, než reálně potřebují – ustřihněte z podložky čtverce úměrně k velikosti květináčů.

Pokud nejde dál využít: Recyklujte

Opravdu staré podložky, pro které nenajdete žádné využití, recyklujte. Někdy recyklace může představovat docela oříšek, jelikož podložky z PVC není možné recyklovat. Při  výběru nové podložky se tak snažte vybírat z šetrnějších materiálů vůči přírodě. V Korkie nabízíme přírodní a recyklovatelné kaučukové a korkové podložky.

Věříme, že vám tyto tipy pomůžou při rozhodování, co se starou podložkou. Zapomněli jsme něco zmínit? Napište nám pod tento článek a podělte se tak i s ostatními! 

leden 23, 2022 — KORKIE, s. r. o.